Syndrom Starczego Braku Skupienia Uwagi /SSBSU/

Ostatnio stwierdzono dość powszechne występowanie Syndromu Starczego Braku Skupienia Uwagi /SSBSU/.
Przejawia się on następująco:
Na przykład rano decyduję się na podlanie ogrodu. Kiedy rozwijałem wąż do podlewania spojrzałem na mój samochód i stwierdziłem, że wymaga umycia. Udając się po kluczyki do samochodu zauważam leżącą na stole pocztę i rachunki, które wcześniej wyjąłem ze skrzynki. Postanawiam przejrzeć pocztę przed umyciem samochodu. Kładę kluczyki na stole, wrzucam reklamy do kosza i zauważyłem, że jest pełny. Decyduję się odłożyć rachunki i opróżnić kosz.
Będąc przy śmietniku zauważam sąsiadkę dającą mi rozpaczliwie znaki, że jej męża nie ma w domu i zapraszającą na chwilkę zapomnienia. Wracam więc do domu po prezerwatywy. Wtedy przychodzi mi na myśl, że będę blisko skrzynki pocztowej, więc mogę najpierw wysłać rachunki płatne czekiem. Biorę do ręki leżącą na stole książeczkę czekową i stwierdzam, że został mi jeden czek. Nowa książeczka czekowa jest w biurku w gabinecie. Wchodzę do gabinetu, a na biurku stoi puszka Coca Coli, którą niedawno piłem. Ponieważ Coca Cola jest ciepła zamierzam wstawić ją do lodówki. Idąc do kuchni z Coca Colą w ręku zwracam uwagę na kwiaty na parapecie – wymagają podlania.  Odstawiam Coca Colę na parapet i odkrywam leżące tam moje okulary, których szukałem od samego rana. Postanawiam, że lepiej będzie, jeżeli je zaraz położę z powrotem na biurko, ale najpierw podleję kwiaty. Odkładam okulary na parapet i idę do kuchni po wodę. Nagle zauważam pilota telewizyjnego. Ktoś zostawił go na stole kuchennym. Zdaję sobie sprawę, że wieczorem, kiedy będziemy chcieli oglądać telewizję będę znowu szukał pilota. I nie przypomnę, że jest na stole kuchennym. Decyduję się położyć go na miejsce przy telewizorze. Tam gdzie powinien być. Ale najpierw podleję kwiaty. Przy nalewaniu wody do dzbanka wylewa się trochę na podłogę. Odkładam pilota na stół, biorę szmatę i wycieram podłogę. Składam szmatę i wkładam ją do bieliźniarki. Wracam do pokoju i próbuję sobie przypomnieć, co ja właściwie chciałem zrobić.
Pod koniec dnia:
Ogród jest niepodlany
Samochód jest nie umyty
Rachunki są niezapłacone
Sąsiadka wściekła i niezaspokojona
Puszka ciepłej coca coli stoi na biurku
Kwiaty są suche
Jest tylko jeden czek w mojej książeczce czekowej
Nie mogę znaleźć pilota telewizyjnego
Nie mogę znaleźć moich okularów I nie wiem, co zrobiłem z kluczykami od samochodu
A kiedy zastanawiam się, dlaczego dzisiaj nic nie zostało zrobione jestem naprawdę zdumiony, bo wiem, że przez calutki dzień byłem bardzo zajęty i jestem rzeczywiście zmęczony. Zdaję sobie sprawę z tego, że jest to poważny problem.

Nie śmiej się, jeżeli to nie jesteś Ty. Twój dzień także nadejdzie!
Starzenie się jest nieuniknione
Doroślenie jest tylko opcjonalne
Śmianie się z samego siebie jest terapeutyczne.

Ta strona powstała przy technicznej pomocy strony internetowe - ibex.pl. Wszelkie uwagi proszę wnosić w komentarzach lub pisać na info@pesel53.pl

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/pesel/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678