Zróżnicowany świat

Tekst znaleziony w internecie. Odnośnik dotyczy wpisu „https://www.pesel53.pl/roznorodnosc/18/07/2007/”

„Co napędza zróżnicowany świat?
Wyobraź sobie, że masz zrobić dobre zdjęcie z zastosowaniem tylko jednego koloru, lub skomponować przebój, w którym brzmi tylko jeden ton, jeden instrument, jeden styl. Albo przygotować pyszną potrawę, mając tylko jedną przyprawę. Albo spędzić całą noc w klubie, bawiąc się przy jednej piosence.
Spójrzmy prawdzie w oczy: gdyby wszystko wyglądało, smakowało i brzmiało tak samo, pewnie wszyscy znudzilibyśmy się tym, co robimy. To samo dotyczy ludności świata. Gdyby wszyscy wyglądali, zachowywali się i kochali tak samo, życie byłoby zupełnie szare.
Życie jest o wiele ciekawsze, gdy akceptuje się różnorodność ludzi we wszystkich jej formach – Unia Europejska dawno zdała sobie z tego sprawę. Od kilku lat wprowadzane są w życie nowe unijne dyrektywy m.in. zakazujące dyskryminacji w miejscu pracy ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, wyznanie, orientację seksualną, wiek i niepełnosprawność.
Każdy z mieszkańców krajów członkowskich Unii Europejskiej powinien wiedzieć, że jest chroniony przed dyskryminacją w miejscu pracy, a nawet już podczas rekrutacji.”

Powrót do strony głównej

Ta strona powstała przy technicznej pomocy strony internetowe - ibex.pl. Wszelkie uwagi proszę wnosić w komentarzach lub pisać na info@pesel53.pl

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/users/pesel/public_html/wp-includes/script-loader.php on line 2678